FİLTRE DEĞİŞİMİ

Filtre Değişimi

Evlerinizde bulunan su arıtma cihazının bir çok kişi filtre değişimleri hakkında bilgi sahibi değillerdir. Bu filtreler değişim yapılması içtiğiniz suyun her zaman kalitesini artırmaktadır. Aksi taktirde içtiğiniz sulardan hiç bir şekilde tat ve kalite alamazsınız. Eğer evinizde ki cihaz 5 aşamalı ise sizlere filtre değişimlerinden bahsedelim.

İlk olarak aşağıda bulunan ilk 3 filtrenin değişim süresi 6 ila 8 ay arasında değişmektedir. Bu süre kullanıma bağlı olarak değişmektedir. Kısalabilir de uzayabilir de bu süre zarfı. Bu filtrelerin görevi ise suda bulunan tortu, pas, kum ve çakıl gibi maddelerin arıtılması amacıyla kullanılmaktadır.
 
Membran olarak tabir ettiğimiz filtre ise 1 senede bir mutlaka değişmesi gerekmektedir. Aksi taktirde su arıtma cihazlarının en önemli filtresi olduğu için sudan hiç bir şekilde kalite alamazsınız hatta şebeke suyu içmiş olursunuz.
 
Son olarak ise tatlandırıcı filtredir. Bu filtre su arıtma olarak suyun tadını vermesi için kullanılmaktadır. Bu filtrenin içerisinde doğal madenler bulunmaktadır. 1 senede bir mutlaka değişmesi gerekmektedir.
 
Her marka (waterlife, conax, ihlas vb.) cihazın filtre değişimi yapılır.

 

Filtre Değişimi