SU ARITMA

Su Arıtma

İçilmesinde, kullanılmasında veya çevreye bırakılmasında (atıksu) sakınca bulunan suların, kirletici parametrelerinden arındırılmasına "Su Arıtma" denir.
 
Geleceğimiz olan çocuklarımız için güvenilir su, bebeğe verilecek suyun ve tabii ki mama hazırlanacak suyun güvenilir olması büyük önem taşımaktadır. Güvenli olmayan su çocuğun pek çok hastalığa yakalanmasına neden olabilir. Bunlar arasında hastalık yapabilecek en önemli grubu mikroorganizmalar oluşturur. Amipli dizanteri, basili dizanteri, para tifo ve tifo, kolera gibi hastalık etmenleri suda bulunabilir ve hastalık yapabilir. Bunlar genelde belirtilerini hızla gösterir ve genellikle de kusma, ishal ile ortaya çıkarlar. 
 
Suya aynı zamanda uzun dönemde sağlığı olumsuz etkileyebilecek tarım ilaçları kalıntıları, ağır metaller ve solventler karışmış olabilir. Bunlar eğer belirtilen sınır değerlerin üzerindeyse mide bağırsak problemlerine, deride hassasiyete yol açabilir. Kanser ve diğer kronik hastalık risklerini artırabilir. 
 
Su arıtma sistemi kullanarak, aşırı klorlu musluk suyunu seyreltirsiniz. Yoğun demir içeren musluk suyundan ağır metalleri atarak hem suyun tadını inceltmiş olursunuz hemde arıtma cihazının çeşmesiyle kullanım kolaylığını sağlarsınız.
 
Kendi ve geleceğimiz olan çocuklarımız için su arıtma cihazı kullanmalıyız...